Kim jesteśmy?
COCO to pracownia pełna pasji i ambicji, która z miłości do wnętrz i dobrego designu poświęca się temu, co daje jej najwięcej radości – projektowaniu wnętrz. COCO tworzy autorską pracownię, w której centrum zainteresowania jest przede wszystkim człowiek w kontekście miejsca, czasu, natury i kultury, dla którego aranżuje jego przestrzeń, miejsce, w którym tworzy życie i w którym ma się dobrze czuć. Najważniejsze dla COCO jest więc zrozumienie potrzeb klienta, dzięki czemu każde projektowe zadanie traktowane jest indywidualnie i niepowtarzalnie. To pracownia, która projektuje „totalnie”: od zarysowania przestrzeni, poprzez projekt mebli aż po wszelkie wykończeniowe detale.

EwaSkorupska
Właściciel / Projektant

Anna Mikucka
Wizualizacje

AgnieszkaZnamierowska
Opracowanie projektów

ŁukaszMarkowicz
Fotograf
Co robimy?
Projektowanie wnętrz nie jest ekstrawagancką usługą wyłącznie dla ludzi zamożnych, jak wciąż myśli wiele osób stojących przed zadaniem remontu lub urządzenia nowego mieszkania czy domu. Wręcz przeciwnie. Skorzystanie z usług profesjonalisty może przynieść wiele korzyści i oszczędności na wielu płaszczyznach. Zaprojektowanie i urządzenie wnętrza to bowiem niełatwe zadanie. Jest to przedsięwzięcie, które często przerasta logistycznie, koncepcyjnie, budżetowo i czasowo wiele osób, a z którym bez problemu poradzi sobie architekt wnętrz. Projektant dysponuje dużą wiedzą techniczną oraz branżową a pracując dla każdego klienta indywidualnie, proponuje optymalne rozwiązania szyte na miarę jego potrzeb i wnętrza. Jest pomocny na każdym etapie prac wiążących się z tym trudnym przedsięwzięciem: od momentu funkcjonalnego zaprojektowania wnętrza po wybór wszelkich detali oraz realizację.
Dlaczego inwestycja w naszą pracownię to oszczędność?
Zatrudnienie architekta wnętrz pozwala zaoszczędzić na wielu płaszczyznach: budżetowej, czasu a nawet i zdrowia. Projektowanie wnętrz to bowiem usługa, która obejmuje szeroki wachlarz zadań związanych z zaprojektowaniem i urządzeniem domu. Architekt wnętrz pilnuje budżetu i nie popełnia wpadek zakupowych, dzięki czemu klienci pracowni wnętrzarskich oszczędzają pieniądze i nerwy unikając kosztownych pomyłek związanych z realizacją. To także oszczędność czasu. Projektant wie gdzie szukać materiałów potrzebnych do wyposażenia wnętrza oraz określa ich ilości konieczne do zakupu. To owocuje oszczędnością niezliczonych godzin spędzanych na poszukiwaniu produktów, sklepów, dobrych jakościowo materiałów czy sprawdzonych producentów. Pracownia wnętrz ma także znajomości ze sklepami, w których może negocjować dla klienta ceny oraz co ważne, każdy dobry architekt wnętrz ma zespół zaufanych i sprawdzonych wykonawców w zakresie prac wykończeniowych, stolarskich itp. Warto też pamiętać o przyszłości. Profesjonalnie i ponadczasowo urządzone nieruchomości dużo szybciej znajdują swoich nabywców a dobrze zrobiony i wykonany projekt wnętrza podniesie wartość mieszkania lub domu w przypadku chęci jego sprzedaży. Zakres oszczędności dobrze obrazują także liczby:
- Szacunkowy koszt zakupu mieszkania: 8 000 zł/m2 x 50m2 = 400 000 zł
- Koszt wykończenia: 2 000 zł/m2 x 50m2 = 100 000 zł
- Całość inwestycji = 500 000 zł
- Usługa projektanta: 200 zł/m2 x 50m2 = 10 000 zł
- to 10% budżetu na wykończenie
- tylko 2% całości inwestycji + ZYSK
Co zyskują osoby współpracujące z naszą pracownią?
- Oszczędność pieniędzy: optymalizacja budżetu przeznaczonego na urządzenie wnętrz, brak wpadek zakupowych, rabaty na wyposażenie w zaprzyjaźnionych sklepach (średnio 10%, co daje 10 000 zł oszczędności), oszczędności na rachunku telefonicznym i benzynie.
- Przyjemność realizacji: sprawdzone salony sprzedaży poinformowane i przygotowane na wizytę klienta pracowni projektowania wnętrz oraz szczegółowo opracowany projekt wnętrza w postaci książki wykonawczej.
- Sprawdzonych i zaufanych wykonawców.
- Spokój ducha i głowę wolną od trosk i myśli związanych z efektem finalnym.
- Bezcenny czas, który klienci pracowni wnętrz mogą przeznaczyć na obowiązki, rodzinę, pasje itp.
- Oryginalne, niepowtarzalne i ponadczasowe wnętrza skrojone na miarę wszelkich potrzeb i wymagań mieszkańców, zaprojektowane przez doświadczonego projektanta wnętrz dysponującego dużą wiedzą branżową i rynkową.
- Podniesienie wartości nieruchomości w przypadku chęci jej sprzedaży.
Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz?
Wybór odpowiedniej pracowni projektowania wnętrz jest kluczową decyzją przy budowie, urządzeniu lub remoncie mieszkania lub domu. Decyzja ta bowiem decyduje o powodzeniu współpracy z architektem wnętrz w wyżej wymienionych punktach i zagadnieniach. Współpraca z projektantem to okres około 3 – 4 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac nad wnętrzami po ich finalizację więc to spory kawałek czasu w relacjach z wybraną pracownią wnętrz. Warto pamiętać, że im wcześniej skorzystamy z usług architekta wnętrz tym lepiej. Pracownie zajmujące się wnętrzami są dużym wsparciem już na etapie kupna mieszkania, rozmów z deweloperem i odbioru mieszkania z rąk dewelopera czy też wyboru projektu domu w wybranej pracowni architektonicznej.
Jak więc wybrać odpowiedniego projektanta wnętrz by być zadowolonym? Podstawą jest dokładna analiza jego wcześniejszych projektów oraz realizacji, które architekci wnętrz prezentują w swoich portfolio prezentowanych na ich stronach internetowych. Skuteczna jest także poczta pantoflowa. Rekomendacje architekta wnętrz usłyszane z ust znajomych, przyjaciół czy rodziny zadowolonej ze współpracy z określoną pracownią wnętrzarską to jedno z najlepszych źródeł poszukiwań projektanta. Plusem jest także zobaczenie realizacji pracowni projektowania wnętrz bezpośrednio. A na pewno przed podjęciem decyzji o wyborze i współpracy należy bezpośrednio spotkać się lub skontaktować z wybranym projektantem. Osoba architekta wnętrz, z którym współpraca wiąże się i z określonym czasem i z wyborem ważnych oraz kosztownych decyzji musi odpowiadać klientowi. Klient musi mieć mianowicie poczucie, że projektant wnętrz go rozumie, słucha o jego oczekiwaniach, potrafi się dobrze komunikować oraz jasno i czytelnie przedstawia pomysły na aranżacje wnętrza. Ważne jest więc zaufanie. Należy też zawsze pamiętać o umowie projektowej. Każda dobra pracownia nie podejmie się zaprojektowania wnętrza bez podpisania umowy i sprecyzowania w niej zakresu prac.
Projektant wnętrz czy dekorator wnętrz?
Zawód projektant wnętrz i dekorator wnętrz do dwie różne profesje, często ze sobą mylone a różniące się całkowicie innym zakresem prac i usług związanych z urządzaniem mieszkania czy domu. Nie zawsze potrzebny jest architekt wnętrz lub odwrotnie dekorator wnętrz może mieć za małą wiedzę by spełnić określone oczekiwania i potrzeby związane z zaaranżowaniem domu. Projektant wnętrz i dekorator posiadają bowiem inne kompetencje a ich praca wiąże się z innymi zadaniami. O ile projektant wnętrz może być dekoratorem i dobrze sprawdzić się w zakresie prac dekoracyjnych, o tyle dekorator wnętrz nie wykona pracy profesjonalnego architekta.
Projektant wnętrz posiada kierunkowe wykształcenie oraz znacznie szerszą wiedzę w zakresie projektowania a tym samym ma większe doświadczenie i odpowiedzialność. Zwykle związany jest z projektem budowlanym od jego początku. Projektant wnętrz zatrudniany jest mniej więcej w tym samym czasie co architekt lub w momencie trwania budowy bloku wielorodzinnego lub domu a jego zadaniem jest pomoc przy tworzeniu funkcjonalnej przestrzeni. Rozumie, w jaki sposób użytkownicy będą korzystać z określonej przestrzeni wnętrz. Każda decyzja jaką projektant wnętrz podejmuje w trakcie pracy, wpływa na wygodę, bezpieczeństwo i samopoczucie przyszłych użytkowników. Decyzje projektanta obejmują decyzje o funkcjonalności wnętrza, wybór mebli, tkanin, płytek i innych materiałów wykończeniowych, które muszą spełniać wymogi klienta pod każdym kątem. Projektant wnętrz bierze pod uwagę między innymi ergonomię, ekologię, wytrzymałość materiałów, czystość powietrza, adekwatne oświetlenie, akustykę, hydraulikę itp. Współpraca z pracownią projektowania wnętrz pozwala na pełen zakres prac związanych z urządzeniem wnętrza.
Dekorator wnętrz to osoba, która zazwyczaj nie posiada wykształcenia kierunkowego. Jest on zatrudniany nie ze względu na wiedzę techniczną ale głównie ze względu na wyczucie smaku i estetyki. Nie skupia się on bowiem na architekturze wnętrza budynku, jego konstrukcji i możliwościach funkcjonalnych a jedynie na wyborze dodatków, kolorów, mebli, czyli na dekorowaniu. W przeciwieństwie do projektanta wnętrz zajmuje się jedynie ostatnim etapem urządzania wnętrza, analizuje już stan zastany i stara się udekorować wnętrze tak, by pasowało do charakteru i osobowości jego właściciela.